INFORMACJE I PORADY BUDOWLANE

 

- Aktualnosci z branzy
- Docieplenia, systemy izolacji
- Elewacje
- Gips, plyty gipsowo-kartonowe

...Wiecej >>NASZE OSIAGNIECIA

...Wiecej >>


Wynajmiemy pomieszczenia w pawilonie handlowym w centrum Bytomia

Darmowe szkolenia

ZAPEWNIAMY USLUGI
  

-Transport towaru 24h
-Montaz Stolarki
-Projekty wnetrz
-Pogotowie budowlane 24h
 
 

 

matbud

Zatrudnimy doradzce tech. handlowego, sprzedawce, magazyniera, kasjera, asystent szefa tel 606417233

 

UWAGA ! Nasza strona wykorzysuje pliki Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie Cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.Dowiedz się więcej

 

...Wiecej >>


  PORADY

 

 Aktualnosci z branzy
- Budowlana marka Roku 2007 - Isover ponownie wyrózniony - Isover
- ROCA sponsorem EXPO 2008 ZARAGOZA - Roca
- Rockwool Polska laureatem konkursu „The Green Apple Awards” - Rockwool
- Fakro na Targach Batimat w Paryzu (5-10 listopada 2007) - Fakro


Docieplenia, systemy izolacji
- ABIZOL KL DM TYTAN PROFESSIONAL – lepik na zimno - Selena
- Vario – nowa inteligentna paroizolacja - Isovers
- Baranek czy kornik - Selena
- Pasywnie znaczy cieplo i tanio - Selena


Elewacje
- Sekret samoczyszczacych sie scian - Selena

Gipsy, plyty gipsowo-kartonowe
- Geometryczna dokladnosc - Lafarge Nida Gips
- Szybciej i bez wody - Lafarge Nida Gips


Chemia budowlana, tynki, farby
- Szeroka gama klejów montazowych Tytan teraz pod marka Tytan Professional - Selena
- Alubit Tytan Professional – ochrona i estetyczne wykonczenie - Selena
- ABIZOL P TYTAN PROFESSIONAL - masa bitumiczna do izolacji powlokowych - Selena
- Tytan Professional: piany do zadan specjalnych - Selena
- Tytan - srodek do usuwania mchów i porostów - czyste mury, dachy i nagrobki - Selena
- Profesjonalnie i do czysta – nowosc firmy Selena - Selena

 

 

 


 

 

Aktualnosci z branzy


 

  

ROCA sponsorem EXPO 2008 ZARAGOZA

Roca

Zbliża się kolejna wystawa EXPO. Tym razem stolicą świata na trzy miesiące stanie się Saragossa. Hasłem EXPO 2008 ZARAGOZA jest „Woda i stały rozwój”. Powszechnie wiadomo, iż problem radykalnego zmniejszania się ilości wody na Ziemi wymaga nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, które będą powszechnie stosowane w życiu codziennym. Temat ten nie jest obcy koncernowi ROCA, który od kilku lat swoje produkty wyposaża w technologie oszczędzające wodę. Kontynuacją i potwierdzeniem strategii prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest zaangażowanie firmy w promocję EXPO 2008. ROCA stała się jednym ze sponsorów tego istotnego na całym świecie wydarzenia.

Wystawy światowe to doskonała okazja, by zwrócić uwagę całego społeczeństwa na ważne problemy ekologiczne. Obecnie największym jest niedobór wody. Mityczna Saragossa malowniczo położona nad Ebro stanie się sceną dla ekspozycji kilkudziesięciu krajów świata. Wydarzenia podczas EXPO 2008 mają stać się panoramą problemów, trudności i osiągnięć populacji całego świata w związku z wodą. Program skoncentrowany jest na ekosystemie oraz na tworzeniu nowej kultury wody i zachęcaniu do wymiany doświadczeń, a także do rozprzestrzeniania wiedzy na tematy ekologiczne. Podstawowy temat wystawy będzie podzielny na cztery równoległe panele: woda - alarmujące zasoby, woda dla życia, przestrzeń wody oraz woda, którą się dzielimy. EXPO 2008 to wystawa planowana z dużym rozmachem, na której spodziewanych jest 7,5 miliona odwiedzających. Pomysłodawcy tegorocznej tematyki mają nadzieję, iż wystawa zwiększy świadomość społeczeństwa i zwróci uwagę na jeden z głównych problemów współczesnej cywilizacji, jaką jest woda.

ROCA to firma, która dba o przyszłość Ziemi promując szczytne ekologiczne idee i zachowania każdego z nas, poprzez konsekwentne stosowanie w swoich produktach nowoczesnych rozwiązań, które faktycznie przyczyniają się do znacznych oszczędności zasobów. Fakt, iż koncern sponsoruje przyszłoroczne EXPO ZARAGOZA jest potwierdzeniem proekologicznej polityki koncernu. To dobry przykład i dowód na to, iż zamiast wiecznych przepychanek, pomiędzy ekologicznymi ideologami, a rynkowymi potentatami może zaistnieć owocna współpraca. EXPO 2008 rozpocznie się już 14 czerwca 2008.

ROCA
grudzień, 2007
 

 

Rockwool Polska laureatem konkursu „The Green Apple Awards”

Rockwool

Rockwool Polska został laureatem międzynarodowej nagrody „The Green Apple Award” przyznawanej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Firma zdobyła brązową statuetkę za projekt „Szóste Paliwo – energooszczędne rozwiązania Rockwool”. Uroczystość przekazania nagród odbyła się 9 listopada br. w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego. Statuetki wręczył zwycięzcom światowy autorytet w dziedzinie botaniki - prof. David Bellamy.

Prestiżowa nagroda „The Green Apple Award” przyznawana jest już od trzynastu lat przez brytyjską organizację pozarządową „The Green Organization”. Promuje ona najlepsze działania i inicjatywy na rzecz ochrony środowiska z całego świata. W tegorocznej edycji konkursu firma Rockwool Polska nagrodzona została za projekt „Szóste Paliwo – energooszczędne rozwiązania Rockwool”, którego celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie i korzyści płynące z oszczędzania energii - zwłaszcza tam, gdzie zużywa się jej najwięcej, czyli w budynkach.

Przyznanie Rockwool Polska „The Green Apple Award” to dla nas duże wyróżnienie – powiedział prezes firmy Andrzej Kielar. Cieszymy się, że nasze działania pro-ekologiczne zostały docenione przez niezależną organizację – międzynarodowy autorytet w tej dziedzinie. Mimo osiągniętych sukcesów nie zamierzmy spocząć na laurach. Naszym działaniom biznesowym nadal towarzyszy troska o ochronę środowiska naturalnego. Już teraz kontynuujemy projekt „Szóste Paliwo”, badając znajomość sposobów oszczędzania energii wśród Polaków.

Z wiedzy i doświadczeń dotychczasowych laureatów „The Green Apple Award” mogą czerpać firmy i instytucje z całego świata. Naszym celem jest nie tylko nagradzanie najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska naturalnego, ale także umożliwienie innym naśladowania uhonorowanych działań poprzez ich publiczne udostępnienie - podkreśla przedstawiciel The Green Organization, Roger Wolens. Z tego względu opisy wyróżnionych projektów publikowane są m.in. na stronie internetowej organizatora konkursu, gdzie każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać.

Głównym celem komunikacyjnym projektu firmy Rockwool była poprawa efektywności energetycznej budynków poprzez zwiększenie standardów izolacyjnych, a także podniesienie wiedzy społeczeństwa w tym obszarze. Kampania uświadamiała, że największym i najtańszym źródłem energii są oszczędności energii. Ten „szósty rodzaj” paliwa — oszczędności energii uzyskane m.in. dzięki zastosowaniu lepszej izolacji — to potencjalnie największe źródło energii. Dzięki starannie zaplanowanym działaniom kampania dotarła do szerokiego kręgu odbiorców. W efekcie nastąpił znaczny wzrost świadomości społeczeństwa odnośnie możliwości oszczędzania energii poprzez poprawę standardów energetycznych budynków.

„The Green Apple Award” to nie pierwsza nagroda dla Rockwool Polska za osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas firma została już dwukrotnie uhonorowana tytułem „Lidera Polskiej Ekologii” w konkursie Ministra Środowiska - w kategorii „Przedsiębiorstwo” w 2001 r. oraz w kategorii „Wyrób” w 2003r. Rockwool Polska wyróżniony został za wprowadzenie bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych.

Informacje dodatkowe:
Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w technologii produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.
Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8.000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku działalności w Polsce Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 500 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. Kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych, m.in. planowane uruchomienie w fabryce w Małkini nowej linii produkcyjnej powinno nastąpić w drugiej połowie 2008r.

W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000. System obejmuje wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy: projektowanie wyrobów, zaopatrzenie w surowce, produkcję, kontrolę i badania, przechowywanie, sprzedaż, dostawy do klientów, doradztwo techniczne oraz badania potrzeb rynku. Za ciągłe doskonalenie rozwiązań w zarządzaniu przez jakość Rockwool Polska otrzymał w 2006 roku „Wielkopolską Nagrodę Jakości”.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom Rockwool, m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, „Izolacja Roku 2006” za samoprzylepna matę Klimafix, „Izolacja Roku 2005” za system ociepleń Ecorock Max, „Izolacja Roku 2004” za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS. Produkty Rockwool uzyskały dwukrotnie (w 2005 i 2007 roku) ogólnopolskie godło „Laur Klienta” w kategorii izolacji budowlanych, a marka Rockwool została uznana za „Budowlaną Markę Roku 2005” w rankingu prowadzonym przez Centrum Badań i Analiz Rynku.

Rockwool Polska przykłada szczególną wagę także do ochrony środowiska. Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych Rockwool został uhonorowany w prestiżowym konkursie Ministra Środowiska tytułem Lider Polskiej Ekologii w 2001 r. w kategorii „Przedsiębiorstwo”, natomiast w 2003 r. w kategorii „Wyrób”.

Rockwool Polska
grudzień, 2007

 

Fakro na Targach Batimat w Paryżu (5-10 listopada 2007)

Fakro

Blisko trzy tysiące wystawców z 52 krajów oraz 400 000 zwiedzających uczestniczyło w jednych z największych imprez wystawienniczych branży budowlanej na świecie.

Międzynarodowe targi budowlane Batimat w Paryżu są miejscem wymiany informacji o nowościach w budownictwie. W tym roku Polska była gościem honorowym a firma Fakro jedną z zaledwie trzech firm reprezentujących nasz kraj na konferencji prasowej, poświęconej doświadczeniom polskich firm na rynku francuskim. Firma Fakro może się pochwalić już dziesięcioletnią działalnością na jednym z bardziej wymagających rynków europejskich.

Przyczyną zaproszenia Polski jako honorowego gościa targów był – jak poinformowali organizatorzy – szybki, 30 procentowy wzrost sektora budowlanego w naszym kraju i związane z tym potrzeby mieszkaniowe. Również zapowiedź organizacji Euro 2012 rodzi potrzeby dotyczące infrastruktur drogowych, hotelarskich, sportowych.

Na okazałym stoisku o układzie wyspowym (powierzchnia 160m2) Fakro zaprezentowało swoje najnowsze produkty: m.in. energooszczędne okno FTT Termo, nowoczesne okno uchylno-obrotowe FPP preSelect, specjalnej konstrukcji okno kolebkowe do dachów kopułowych oraz najnowsze okno obrotowe ze zintegrowanym systemem elektrycznym
FTP-V Eectro.

Oprócz głównego stoiska Fakro było eksponowane w wielu miejscach na terenie targów, w tym m.in. za pośrednictwem reklam, umieszczonych w ciągach komunikacyjnych hali, gdzie wystawiali się producenci branży dachowej.

Obecność na targach zaowocowała wieloma nowymi kontaktami, które rokują dalsze perspektywy rozwoju na rynku francuskim. Niestety, nie sposób mówić o honorowym przyjęciu firmy Fakro w Paryżu, z powodu przykrego incydentu. W drugim dniu doszło do celowego zniszczenia jednej z reklam Fakro, będącej częścią stałej ekspozycji targowej. Zniszczona została jedna z ponad 20 reklam, która znajdowała się w pobliżu jednego z konkurentów na skrzyżowaniu ciągów komunikacyjnych. Reklama Fakro była płatna i o jej miejscu decydowali organizatorzy.

FAKRO
listopad, 2007

Docieplenia, systemy izolacji

ABIZOL KL DM TYTAN PROFESSIONAL – lepik na zimno

Selena

Abizol KL DM – lepik na zimno przeznaczony do przyklejania pap i wykonywania lekkich izolacji wodoochronnych, także na lekko wilgotnych powierzchniach, to kolejny produkt z wprowadzanych właśnie na rynek Abizoli nowej generacji. Abizole to masy bitumiczne do zabezpieczania budynków i budowli przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci.

Abizol – marka marek
Abizole to doskonale znane profesjonalne hydroizolacyjne masy asfaltowe. Od dziesięcioleci stosowane do solidnego zabezpieczania budynków przed wilgocią i wodą, stały się synonimem asfaltowych mas hydroizolacyjnych. Niekwestionowany ekspert w dziedzinie izolacji bitumicznych – ABIZOL – powraca w nowej formule, jeszcze lepiej sprawdzającej się w polskich warunkach pogodowych. Dzięki modyfikacji kauczukiem syntetycznym i wzbogaceniu specjalnymi dodatkami, nowe Abizole zapewniają wyższą odporność na spękania mrozowe, charakterystyczne dla naszego klimatu.

Sklei papę jak żaden inny
Tytan Professional Abizol KL DM to wysokojakościowy lepik bitumiczny do stosowania na zimno w zewnętrznych izolacjach fundamentów, dachów, tarasów. Tytan Professional Abizol KL DM przeznaczony jest do przyklejania pap asfaltowych do różnych podłoży, sklejania warstw papy w hydroizolacjach wielowarstwowych i wykonywania bezspoinowych powłok wodochronnych.

Jeden Abizol – wiele korzyści
Specjalna formuła Abizolu powoduje, że powstałe powłoki izolacyjne są bardziej odporne na szkodliwe działanie mrozu oraz procesów zamarzania i rozmarzania. To jednak nie wszystkie zalety tego produktu – Tytan Professional Abizol KL DM może być stosowany na lekko wilgotnych nawierzchniach. Silne wiązanie lepiku z podłożem sprawia, że powłoka jest niezwykle trwała i odporna na działanie słabych kwasów, zasad i agresywnych związków zawartych w gruncie.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża:
Podłoże nie może być zmrożone, oszronione oraz musi być pozbawione zastoin wody. Usunąć luźne elementy, ostre krawędzie, zanieczyszczenia i pył, części metalowe odrdzewić. Ubytki wyspoinować, powierzchnie porowate wyrównać zaprawą cementową. Podłoża betonowe, silnie chłonne oraz narażone na mocne obciążenia naporem wody zagruntować ABIZOLEM R (nie stosować gruntów na bazie wody) i poczekać do jego wyschnięcia.
W przypadku starych pokryć papowych usunąć luźne fragmenty papy i inne zanieczyszczenia, istniejące pęcherze i wybrzuszenia przeciąć na krzyż i podkleić lepikiem ABIZOL KL-DM. Dla wyrównania powierzchni wyrwy i ubytki wypełnić masą szpachlową ABIZOL G.

Aplikacja:
Stosować na zimno. Masę nakładać szczotką dekarską, pacą lub szpachlą. Kolejne warstwy nakładać po wyschnięciu poprzedniej. Nie stosować wewnątrz pomieszczeń.
Klejenie pap asfaltowych do podłoża i między sobą – nanieść lepik całopowierzchniowo na szerokość przyklejanej papy. Odczekać 15-20 minut, rozłożyć papę i dokładnie docisnąć ją do masy.
Wykonywanie bezspoinowych powłok wodochronnych – po należytym wyschnięciu roztworu gruntującego nałożyć 2-3 warstwy lepiku w ilości 1,5 kg / m2 na jedną warstwę. Każdą kolejną warstwę nakładać prostopadle do poprzedniej, aby uniknąć nieciągłości warstwy izolacyjnej. Łączne zużycie lepiku wynosi od 3,0 do 4,5 kg/m2. Grubość warstw kontrolować poprzez zużycie materiału.

Selena
listopad, 2007

 

 


 

Vario – nowa inteligentna paroizolacja

Isover

Isover POLSKA, lider na rynku izolacji, oferuje jedyny w swoim rodzaju, kompletny system, do ocieplania poddaszy pod nazwą Vario.

Składa się on z inteligentnej paroizolacji, odpowiednio dobranych wyrobów klejących i uszczelniających oraz z wełny mineralnej szklanej – Super-Mata. Ten niepowtarzalny system pozwala uzyskać maksymalne oszczędności w kosztach ogrzewania (posiada najniższy na rynku współczynnik przewodzenia ciepła!) przy doskonałym zabezpieczeniu poddasza przed niekorzystnym wpływem pary wodnej.

Występowanie pary wodnej jest zjawiskiem naturalnym i nieszkodliwym jeżeli pozwolimy na dobry jej odpływ na zewnątrz budynku, nie pogarszając przy tym właściwości izolacyjnych ścian, czy dachu. Za powstawanie pary odpowiadają głównie mieszkańcy poprzez codzienne czynności takie jak pranie czy gotowanie. Naturalnym procesem jest także intensywne odparowanie wody z użytych do budowy materiałów budowlanych. Właściwości pary wodnej sprawiają, że ma ona tendencje do unoszenia się ku górze co powoduje jej nagromadzenie się na poddaszu. Nadmierne zawilgocenie może powodować powstawanie pleśni i grzybów, które nie tylko niszcząco działają na materiały użyte w konstrukcji budynku, ale także negatywnie wpływają na zdrowie człowieka wywołując alergie oraz powodując astmę.

Isover POLSKA
czerwiec, 2007

 


 

Baranek czy kornik

Selena

Każdy chce, aby jego dom wyglądał jak z obrazka. Podejmując próbę realizacji swoich marzeń, poświęcamy sporo uwagi, by wybrać odpowiadającą nam elewację.

Kiedy już wiemy, czy ocieplenie będzie realizowane w oparciu o wełnę czy styropian, gdy zdecydujemy, jakiego koloru będzie nasz nowy dom, pozostaje jeszcze jedno pytanie – jaką strukturę nadamy naszej elewacji: baranka czy kornika? I choć efekt wizualny jest dla nas często najważniejszy, warto też pamiętać, że od tego, w jaki tynk zdecydujemy się wyposażyć elewację naszego domu, w dużej mierze zależy chociażby jej estetyczny wygląd i szybkość brudzenia się.

Elewacja zdobi dom
Faktura tynku ma duży wpływ na wygląd elewacji. Wbrew panującemu przekonaniu, różnica w fakturze tynku nie zależy wyłącznie od użytego przy zacieraniu narzędzia.
To, czy struktura tynku będzie wyrazista, czy delikatna, zależy od ilości i wielkości ziaren kruszywa zawartego w masie tynkarskiej, a także od sposobu nakładania materiału. Najczęściej spotykane faktury tynku to baranek i kornik.
Pierwszy z nich uzyskiwany jest przy użyciu masy tynkarskiej, która w zależności od wielkości kruszywa daje efekt mniejszych lub większych grudek. Z kolei tynk o wzorze kornika powstaje przy użyciu jednolitych, owalnych ziaren o większej średnicy, które w czasie zacierania tworzą w warstwie tynku specyficzne rowki.

Najpierw wyrównujemy
Przygotowana pod nałożenie tynku powierzchnia powinna być gładka. Większe nierówności i wgłębienia należy wygładzić zaprawą do szpachlowania.
Niewielkie nierówności podłoża pomaga ukryć tynk o fakturze baranka, który dzięki odpowiedniej wielkości kruszywa, tworzy charakterystyczną strukturę gruboziarnistego grysu. Szczególnie polecany jest tutaj tynk Elastyczny/wytrzymały, który w elastyczny sposób dopasuje się do nierówności ściany i zamaskuje niewielkie niedoskonałości.

Zacieranie tynku
Etap zacierania jest niezwykle ważny, ponieważ właśnie podczas tej pracy związki hydrofobowe, zawarte w masie tynkarskiej, uaktywniają się, zatrzymując wodę na powierzchni i czyniąc ją odporną na zmywanie. Warto pamiętać, że każdy rodzaj tynku wymaga innego sposobu pracy i od niego zależy efekt końcowy. Dlatego, aby uzyskać wygląd baranka, konieczne jest zacieranie ruchami okrężnymi w jedną stronę.
Większa dowolnością charakteryzuje się kornik, którego nakładanie może odbywać się za pomocą dowolnych ruchów: poziomych, pionowych, ukośnych lub okrężnych, w zależności od oczekiwanego wyglądu.

Czyszczenie elewacji
Podejmując decyzje o wyborze struktury tynku, należy wziąć pod uwagę skłonność do brudzenia się powierzchni. Dotyczy to szczególnie miejsc silnie zurbanizowanych. W przypadku domów usytuowanych blisko fabryk czy dróg o dużym natężeniu ruchu, na ścianach zbiera się więcej zanieczyszczeń. W połączeniu z kwaśnymi deszczami, powodują one powstawanie nieestetycznych zacieków. Są one szczególnie widoczne na elewacjach pokrytych tynkiem typu kornik, gdzie zanieczyszczenia są trudniejsze do usunięcia. Dodatkowo w rowkach mogą rozwijać się grzyby i pleśnie.
Tynk o wzorze baranka ma strukturę bardziej jednolitą, która jest łatwiejsza do czyszczenia. W przypadku tynków strukturalnych najlepszym sposobem oczyszczania jest zmywanie elewacji za pomocą aparatów ciśnieniowych.
Warto pamiętać, że na terenach o znacznym zanieczyszczeniu powietrza zaleca się stosowanie tynków o możliwie drobnym uziarnieniu. W przypadku tynków o fakturach drapanych – specjaliści polecają zacieranie w kierunku pionowym.
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu Samoczyszczącego/perlistego, w ramach którego do wyboru mamy tynk o fakturze baranka o grubości ziarna 1,5mm i 2 mm oraz kornik o grubości ziarna 2 i 3 mm, a efekt samoczyszczenia uzyskujemy dzięki zastosowaniu silikonowej farby samoczyszczącej z efektem perlenia.

Pełna gama ocieplania
Pamiętajmy, że system ociepleń to nie tylko tynk, to także zaprawa klejowo-szpachlowa, grunt, farba elewacyjna. Wykorzystując wszystkie elementy jednego systemu ociepleń mamy gwarancję, że nasz dom będzie miał wybrane przez nas cechy: będzie albo elastyczny, albo oddychający, albo samoczyszczący.
W każdym z systemów Tytan Professional EOS inwestor ma do wyboru dwa wzory cienkowarstwowego tynku o następujących wielkościach kruszywa:
• baranek: 1,5 mm, 2,0 mm
• kornik: 2.0 mm, 3,0 mm.
W systemie Tytan Professional EOS Elastyczny/wytrzymały zostały wprowadzone trzy dodatkowe uziarnienia baranka (1 mm, 2, mm, 3 mm) oraz dwa dodatkowe uziarnienia kornika (1,5 mm, 2,5 mm).
Umożliwia to wybór interesującej nas faktury i grubości uziarnienia tynku w ramach dowolnej z cech.

Selena SA
maj, 2007

 

 


 

Pasywnie znaczy ciepło i tanio

Selena

Ciepło domu rodzinnego jest marzeniem każdego z nas. Ciepło rozumiane nie tylko jako to coś pomiędzy ludźmi, ale również jako fizyczne ciepło, w którym te kontakty możemy pielęgnować.

Za komfort mieszkania w ciepłym domu płacimy obecnie coraz więcej. Z ogółu wydatków, centralne ogrzewanie to około 60%. W przypadku domku jednorodzinnego kilkumiesięczny sezon grzewczy wiąże się z opłatami dochodzącymi nawet do 10 tysięcy. Bywa, że z powodu coraz wyższych rachunków, jesteśmy zmuszeni do przykręcania grzejników.
Czy jest jakiś sposób na to szaleństwo? Co zrobić, by w naszym domu było ciepło „jak u Pana Boga za piecem”, a miesięczne koszty ogrzewania były zdecydowanie niższe?

Czym jest dom pasywny ?
Z pomocą przybyli nam architekci i inżynierowie. Stworzyli oni domy pasywne, czyli takie, które przy ekstremalnie niskim wykorzystaniu energii potrafią zapewnić maksymalny komfort cieplny. Tradycyjny dom z lat 80 potrzebował około 220 kWh energii do ogrzania 1 m2 powierzchni użytkowej, współczesny dom niskoenergetyczny – 30-70 kWh/m2, domy pasywne mniej niż 15 kWh/m2 w skali roku! To ponad 10 razy mniej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Czy to na pewno możliwe?

Jak działa dom pasywny?
Główną ideą przyświecającą budowie takiego domu jest wykorzystanie pasywnych źródeł energii pochodzącej z urządzeń elektrycznych, ciepła słonecznego, ciepła odzyskanego z wentylacji oraz z superizolacji, która zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Dobrą zaporę przed zimnem zapewniają także okna o wysokich parametrach izolacyjności (na co składa się nie tylko ciepły profil, ale także szyba). Przenikanie ciepła zatrzymywane jest również przez dobrą izolację stropów Dzięki takim zabezpieczeniom zysk, jaki osiągniemy przez zatrzymanie energii słonecznej wewnątrz domu przewyższy straty spowodowane uciekaniem ciepła na zewnątrz..
Należy jednak pamiętać, że szczelny budynek wymaga odpowiedniej wentylacji pozwalającej na wymianę powietrza i na odzyskanie ciepła z powietrza zużytego.

Jak pasywnie ocieplać dom?
Ponieważ dzięki zredukowaniu straty ciepła uciekającego przez źle ocieplone ściany możemy zaoszczędzić nawet do 40% energii, właściwy dobór odpowiednich materiałów ociepleniowych jest najważniejszym krokiem przy myśleniu o domu pasywnym. Ściany w domu pasywnym ocieplamy wełną bądź styropianem, dobierając system ociepleń, który nada budynkowi wybrane przez nas cechy: Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny i Samoczyszczący/perlisty. Korzystając z całościowego systemu jednego producenta mamy pewność, że poszczególne jego elementy ze sobą nie kolidują gwarantując trwałe ocieplenie domu.

Firma Selena proponuje trzy systemy ociepleń Tytan Professional EOS: Elastyczny / wytrzymały, Oddychający / naturalny i Samoczyszczący / perlisty.
System Tytan Professional EOS Elastyczny/wytrzymały zapewnia wysoką odporność na uderzenia oraz na powstawanie pęknięć i szczelin – dzięki czemu ściany domu będą utrzymane w doskonałej kondycji przez lata, a tynku nie uszkodzi wielokrotnie odbijana od ściany piłka, czy przystawiona do ściany drabina.
Tytan Professional EOS Oddychający/naturalny, stworzony przy użyciu materiałów naturalnych, posiada doskonałe właściwości paroprzepuszczalne i umożliwia odparowanie wilgoci przez ściany, co jest szczególnie istotne przy dobrze zaizolowanych i bardziej niż inne domy, szczelnych domach pasywnych.
Tytan Professional EOS Samoczyszczący/perlisty umożliwia samooczyszczanie się elewacji z brudu i kurzu, dzięki farbie o specjalnej formule zawierającej środki powodujące perlenie się wody, która spływając oczyszcza tynk. Taki tynk jest odporny nie tylko na zmywanie, promienie UV, ale także zmienne warunki atmosferyczne.

Ile to kosztuje?
Innowacyjne rozwiązania zastosowane w domu pasywnym kosztują mniej, niż mogłoby się to wydawać. Należy też pamiętać, że to inwestycja, która szybko się zwraca. Za sezon grzewczy w domu pasywnym o powierzchni 120m2 nie zapłacimy ani 10.000, ani nawet 5.000, ale około 500zł! To niebagatelna oszczędność. Dodatkowo latem zaoszczędzimy na klimatyzacji, ponieważ dom pasywny to dom dobrze zaizolowany, który nie tylko zatrzymuje ciepło zimą, ale również utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz latem.

Czy to się buduje?
Idea domów pasywnych jest bardzo popularna w Niemczech, Szwajcarii i Skandynawii. Do Polski moda na domy pasywne dociera powoli i jest to niestety temat wciąż mało znany – a szkoda.
Polskich inwestorów jednak coraz częściej przekonują przyszłe oszczędności w użytkowaniu budynku oraz zgodny z normami unijnymi wymóg, w myśl którego już wkrótce Polska będzie musiała określić klasy energetyczne dla każdej budowli. Miejmy zatem nadzieję, że domy pasywne staną się w niedalekiej przyszłości nie tylko przywilejem i luksusem, ale także głosem rozsądku, a nawet obowiązkiem.


Tytan Professional EOS to trzy systemy profesjonalnych produktów do ociepleń ścian zewnętrznych: Elastyczny/wytrzymały, Oddychający/naturalny i Samoczyszczący/perlisty. W skład każdego systemu wchodzą: zaprawa klejowo-szpachlowa do przyklejania warstwy izolacyjnej i zatapiania siatki, grunt do sytemu, tynk cienkowarstwowy, farba elewacyjna. W zależności od cech, jakie chce się uzyskać, w technologii produkcji danego systemu używa się kombinacji specjalistycznych składników o optymalnie dobranych parametrach. Pozwala to osiągnąć przez system przypisane mu właściwości tj. elastyczny i wytrzymały, oddychający i naturalny lub samoczyszczący i perlisty.
System Tytan Professional EOS posiada nieograniczone możliwości kolorystyczne, kolor farby nanoszonej na tynk lub kolor tynku barwionego w masie wybierany jest ze wzornika kolorów, jest również możliwość wykonania niepowtarzalnego koloru pod indywidualne zamówienie.

Selena w Polsce
Marka Tytan Professional uzyskała nagrodę Budowlanej Marki Roku 2006 w kategorii pian i silikonów. Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006, przyznana na Targach Budma 2007 jest odzwierciedleniem najwyższej jakości marki, znajomości marki, jej dostępności w tradycyjnym kanale dystrybucji oraz częstotliwości jej wyboru przez klientów.

Selena na świecie
W dniu 1 stycznia 2007 (w dniu przystąpienia Bułgarii do Unii Europejskiej) rozpoczęła działalność Selena Bulgaria Ltd - czternasta spółka zagraniczna Grupy Selena.


Selena
marzec, 2007

  

Elewacje

Sekret samoczyszczących się ścian

Selena

Czysty dom to estetyczna, zadbana elewacja. Jak utrzymać ją przez lata w doskonałym stanie? Jak zaradzić destrukcyjnym wpływom zanieczyszczeń środowiska, spalin, tłuszczu i sadzy? Nowoczesne środki wchodzące w skład najlepszych farb i tynków odpowiadają na te potrzeby – wystarczy dobrze wybrać.

Czyste elewacje - teraz to łatwe
Wybierając strukturę, rodzaj i kolor tynku pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy budynek traci wraz z upływem lat. Wpływ na to mają między innymi zanieczyszczenia powietrza oraz dobrany rodzaj tynku i kolor elewacji.
Do dyspozycji inwestora pozostają tynki mineralne i akrylowe, a także silikonowe i silikatowe, w szerokiej gamie barw. Jak nie zgubić się w gąszczu produktów dociepleniowych? Kompletny i zaawansowany technologicznie system, z możliwością samoczyszczenia, spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Takim systemem jest Tytan EOS Samoczyszczący/perlisty.

Teflon, silikon i kwarc
Zastosowanie systemu ociepleń Tytan EOS Samoczyszczący/perlisty, zawierającego teflon oraz mikroemulsję silikonową powoduje, że drobinki brudu i kurzu są samoistnie usuwane z elewacji pod wpływem opadów atmosferycznych. System jest odporny na zmywanie wodą, na działanie promieni ultrafioletowych oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki tym cechom dom, w którym zastosowano system Tytan S, na długo zachowa czysty, estetyczny wygląd, bez nalotu i brudu. Wysoka przepuszczalność pary wodnej sprawia, że ściany, na których zastosowano system ociepleń Tytan EOS Samoczyszczący/perlisty, ułatwiają naturalną dyfuzję gazów przez ściany budynków.


Samoczyszczące/perliste ocieplenie - rozwiązanie systemowe – szukaj systemu S
Na rynku dostępne są różnorodne produkty dociepleniowe. Jak więc zagwarantować, że wybraliśmy produkt najlepszy? Należy zwrócić uwagę na rozwiązania systemowe, dzięki którym oszczędzamy czas oraz mamy gwarancję, że dom zostanie ocieplony na najwyższym poziomie.
Takim systemem jest Tytan EOS Samoczyszczący/perlisty, w skład którego wchodzą:
- biała zaprawa klejowo-szpachlowa S do przyklejania styropianu i zatapiania siatki – zawiera włókna wzmacniające, mrozoodporna, wysoce wydajna, o bardzo dobrej przyczepności
- grunt do systemów OS – zwiększa przyczepność, reguluje chłonność podłoży, gotowy do użycia
- tynk cienkowarstwowy OS – wykonany jest na bazie białego cementu, wypełniaczy i kruszywa marmurowego, o wysokiej przepuszczalności pary wodnej, wytrzymały na uderzenia, baranek: 1,5 mm, 2,0 mm, 3,0 mm; kornik: 2,0 mm, 3,0 mm
- farba elewacyjna SO – na bazie dyspersji silikonowych, zawiera środki glono- i algobójcze, odporna na promienie UV, silnie kryjąca, samoczyszcząca.

Selena
sierpień, 2007

 


 

Geograficzna dokladnosc

Geometryczna dokładność

Lafarge Nida Gips

Jeszcze do niedawna raziły nas krzywe narożniki ścian w naszych mieszkaniach czy biurach, a o ciekawej aranżacji wnętrza nie mogło być mowy ze względu na brak odpowiednich materiałów wykończeniowych. Obecnie firmy proponują inwestorom coraz ciekawsze, wygodne w wykonawstwie i inspirujące rozwiązania.

Przykładem tego są m.in. aluminiowe profile ozdobne serii Shadowline i Softform Lafarge Nida Gips. Produkty z serii Shadowline umożliwiają uzyskanie idealnie poziomego lub pionowego boniowania ścian, schodkowych gzymsów z zachowaniem dokładnych kątów prostych, praktycznego umieszczenia oświetlenia czy też wykańczania krzywizn i zaokrągleń z geometryczną dokładnością. Profile ozdobne Softform natomiast, stwarzają możliwość kreowania łagodnych łuków w miejscach zbiegających się płaszczyzn - w narożnikach, wokół drzwi oraz przy złączach ścianek działowych. Można również za ich pomocą stylowo zabezpieczyć narożniki w pomieszczeniach o dużych natężeniach ruchu.
Profile ozdobne wykonane są ze stopu aluminiowego odpornego na korozję i pokrytego farbą podkładową, która doskonale łączy się z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak farby emulsyjne, tynki strukturalne, lakiery czy kleje do tapet. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując półmatowe lub matowe materiały wykończeniowe. Profile posiadają otwory montażowe, które znacznie ułatwiają ich montaż.
Montuje się je na ścianach nośnych, ściankach działowych z płyt gipsowo - kartonowych o pojedynczej i podwójnej konstrukcji nośnej a także na sufitach. Mocowane są do stelaża poprzez warstwę płyt g-k za pomocą odpowiednich wkrętów w odstępach max. 600 mm.
Oto kilka przykładów zastosowania profili ozdobnych. Lafarge Nida Gips proponuje m.in. profil fugi cieniującej służący do boniowania. Daje on możliwość bardzo dokładnego poziomego lub pionowego podziału płaszczyzny ściany. Innym przykładem jest profil do obrazów. Używając go można w estetyczny sposób zawiesić dekoracje ścienne, bez używania gwoździa i młotka. Obrazy wiesza się na cienkich żyłkach nylonowych. Jest to eleganckie a jednocześnie wygodne rozwiązanie, ułatwiające zmiany. Profilem podwójnym W natomiast, można „inaczej” zaaranżować łączenie ściany i sufitu podwieszanego, a giętki profil zakańczający zaokrągla wszelkie krzywizny wykonane z płyt gipsowo - kartonowych. Coraz częściej stosuje się praktyczne profile oświetleniowe, które stanowią osłonę dla lamp i reflektorów oświetlenia pośredniego. Profile narożnika wewnętrznego i zewnętrznego dają możliwość zaokrąglania, a profilem zamykającym ścianę można zakończyć wystające ściany działowe i wnęki ścienne.

 


 

Szybciej i bez wody

Lafarge Nida Gips

Na tegorocznych targach budowlanych „BUDMA 2002” w Poznaniu Lafarge Nida Gips wśród bogatej oferty produktów zaprezentowała po raz pierwszy nową masę szpachlową NIDA Gotowa.

Stosuje się ją z użyciem taśmy zbrojącej, do spoinowania płyt gipsowo – kartonowych o wszystkich rodzajach krawędzi, a także płyt zespolonych z wełną mineralną czy styropianem. Dzięki bardzo dobrej przyczepności do podłoża i odporności na pęknięcia idealnie nadaje się także do prac reperacyjnych. NIDA Gotowa jest produktem gotowym do natychmiastowego użycia, czym różni się od innych produktów gipsowych Lafarge Nida Gips takich jak NIDA Start, NIDA Finisz czy planfix fresh, występujących w postaci proszku, który w odpowiednich proporcjach rozprowadza się w wodzie.
Zastosowanie NIDA Gotowa z pominięciem procesu rozrabiania jest łatwiejsze, szybsze i niezwykle wygodne zarówno podczas remontu mieszkania jak i na dużych placach budowy, gdzie utrudniony jest dostęp do wody.
Spoinowanie z użyciem Nida Gotowa przebiega w dwóch etapach. Pierwszy z nich to spoinowanie wstępne. Masę szpachlową NIDA Gotowa nakłada się cienką, milimetrową warstwą na szczelinę, przykłada odpowiednio taśmę zbrojącą i wpasowuje w spoinę za pomocą szerokiej szpachli. Po wyschnięciu następuje drugi etap. Na fugę nakłada się tym razem grubszą warstwę szpachli i rozprowadza, szerzej niż w pierwszym etapie, dokładnie pokrywając taśmę. Po stwardnieniu spoiny należy przeszlifować ją drobnym papierem ściernym, aby usunąć ewentualne nierówności. Powstaje wówczas gładka powierzchnia odpowiednia pod malowanie i tapetowanie. NIDA Gotowa doskonale nakłada się, posiada znakomitą przyczepność i jest odporna na pękanie. Nie ścieka i nie plami zapewniając czystość wykonania. Jest idealna zarówno dla majsterkowiczów jak i profesjonalnych wykonawców. To kolejny produkt gipsowy Lafarge Nida Gips gwarantujący bardzo dobrą jakość i wysokie walory użytkowe.
  

Chemia budowlana, tynki, farby

Szeroka gama klejów montażowych Tytan teraz pod marką Tytan Professional

Selena

Znane od lat i cenione przez użytkowników kleje montażowe firmy Selena są teraz dostępne pod marką Tytan Professional. Linia klejów została odświeżona i otrzymała nowy, atrakcyjny wygląd.

Znany produkt – nowy wygląd
Tytan Professional to marka firmy Selena, międzynarodowego producenta chemii budowlanej, uhonorowana nagrodą Budowlanej Marki Roku 2006. Pod nazwą Tytan Professional oferowane są, m. in. piany poliuretanowe, silikony, systemy dociepleń EOS oraz nowa generacja Abizoli - mas bitumicznych do izolacji przeciwwodnych. Od niedawna Tytan Professional to także marka znanych i lubianych klejów montażowych, oferowanych dotychczas pod marką Tytan.
Klienci z pewnością zwrócą uwagę na nowe opakowania, przyciągające wzrok wyrazistym, znanym logotypem, w którym nazwę Tytan Professional umieszczono na granatowo – czerwonym tle.

Wiele zalet klejów montażowych Tytan Professional
Linia klejów montażowych Tytan Professional to szeroka gama znanych od lat produktów przeznaczonych do prac wykończeniowych. Profesjonalne kleje znakomicie sprawdzą się przy klejeniu i łączeniu większości typowych materiałów budowlanych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Produkty te zaspokoją oczekiwania zarówno majsterkowiczów, jak i profesjonalistów, którzy cenią je za wysoką jakość i bardzo dobre parametry techniczne. Kleje montażowe Tytan Professional cechuje także szybki chwyt początkowy i doskonała przyczepność, a uzyskane podczas klejenia połączenia są niezwykle wytrzymałe.

Kleje do różnych zastosowań
Oferta klejów Tytan Professional zawiera dziewięć produktów przeznaczonych do prac wykończeniowych i naprawczych. Ich wspólną cechą jest uniwersalność zastosowań i prostota użycia. Kleje montażowe Tytan Professional są niezastąpione podczas przyklejania różnorodnych materiałów stosowanych w budownictwie, w technikach izolacyjnych i montażowych oraz elementów dekoracyjnych. Doskonale sprawdzają się również przy drobnych domowych naprawach. Z ich pomocą połączymy m.in. płytki ceramiczne, szkło, lustra, metal, aluminium, drewno i materiały drewnopodobne, parapety, progi, listwy przypodłogowe, kasetony, styropian, materiały izolacyjne, płyty G-K, kamień, korek, PVC i wiele innych. Po utwardzeniu tworzą bardzo trwałe, elastyczne połączenie, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci.

Selena
luty, 2008

 

 

Alubit Tytan Professional – ochrona i estetyczne wykończenie

Selena

Alubit Tytan Professional to nowej generacji masa asfaltowo-aluminiowa służąca do konserwacji i dekoracji pokryć dachowych, blach metalowych oraz asfaltowych izolacji przeciwwilgociowych. Alubit Tytan Professional tworzy dekoracyjną srebrzystą powłokę, która dzięki właściwościom odblaskowym korzystnie wpływa na rozkład temperatur oraz opóźnia starzenie powłok bitumicznych.

Kolejny Abizol nowej generacji
Alubit Tytan Professional to kolejny produkt firmy Selena, międzynarodowego producenta nowoczesnej chemii budowlanej, która wprowadziła na polski rynek udoskonalone profesjonalne masy do hydroizolacji bitumicznych – Abizole. Produkty te idealnie sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych, bowiem wytworzona powłoka jest odporna na zniszczenia spowodowane następującymi po sobie okresami mrozu i odwilży Większa odporność powłok na spękania pomrozowe to zasługa modyfikacji masy bitumicznej kauczukiem syntetycznym. Tak wzbogacone masy tworzą powłoki elastyczne, wytrzymałe i silnie związane z podłożem, odporne na słabe kwasy i zasady.

Szerokie zastosowanie masy Alubit
Masa asfaltowo-aluminiowa Alubit Tytan Professional, modyfikowana kauczukiem syntetycznym, przeznaczona jest do dekoracyjnego zabezpieczania pokryć dachowych, blach metalowych i asfaltowych izolacji przeciwwilgociowych. Za pomocą preparatu skutecznie wykonamy powłoki ochronno-dekoracyjne na wszelkiego rodzaju asfaltowych izolacjach przeciwwodnych. Środek konserwuje pokrycia dachowe bitumiczne i metalowe, dbając jednocześnie o estetykę wykończenia. Alubit Tytan Professional sprawdzi się także przy zabezpieczaniu obróbek blacharskich i konstrukcji stalowych oraz uszczelnianiu eternitu.

Zalety praktyczne i estetyczne
Specjalnie skomponowana receptura Alubit Tytan Professional zawiera płatki aluminium. To sprawia, że dachy, czy konstrukcje metalowe pokryte preparatem przybierają srebrzystą barwę, dzięki czemu prezentują się efektownie i estetycznie. Walory dekoracyjne, to nie jedyna zaleta tego środka. Preparat dzięki własnościom odblaskowym wpływa korzystnie na rozkład temperatur na powierzchni dachu. Alubit opóźnia też procesy starzenia i niszczenia powłok bitumicznych. Możliwość nakładania masy na lekko wilgotne podłoża, przy jednoczesnym bardzo silnym wiązaniu się preparatu z powierzchnią to kolejny atut masy asfaltowo-aluminiowej Alubit. Powierzchnie pokryte Alubit Tytan Professional są skutecznie chronione i bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Selena
styczeń, 2008

 


 

ABIZOL P TYTAN PROFESSIONAL - masa bitumiczna do izolacji powłokowych

Selena

Na rynku jest już dostępny Abizol P Tytan Professional – masa bitumiczna do wykonywania samodzielnych zewnętrznych izolacji przeciwwodnych. Produkt należy do nowej generacji Abizoli, serii profesjonalnych środków zabezpieczających budynki przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Abizol P Tytan Professional został zmodyfikowany kauczukiem syntetycznym, zyskując wyższą odporność na spękania mrozowe.

Nowa generacja Abizoli
Abizole to linia produktów przeznaczonych do wykonywania hydroizolacji, od lat doskonale znana na polskich budowach. Te bardzo popularne masy asfaltowe powróciły na rynek w nowej formule. Dzięki modyfikacji kauczukiem syntetycznym i wzbogaceniu specjalnymi dodatkami, nowe Abizole zapewniają m. in. wytrzymałość na charakterystyczne dla naszego klimatu spękania pomrozowe.

Do fundamentów i dachów
Abizol P Tytan Professional przeznaczony jest do wykonywania samodzielnych powłok wodochronnych typu średniego fundamentów, podziemnych części budowli czy stropów betonowych. Za pomocą Abizolu P Tytan Professional wykonamy też powłoki hydroizolacyjne na podkładzie z papy, laminaty zbrojone włóknem szklanym, wierzchnie właściwe izolacje przeciwwodne podziemnych części budowli oraz zbiorników wody przemysłowej. Dekarze skorzystają z preparatu także przy konserwacji pokryć dachowych z pap.

Abizol P pełen zalet
Abizol P Tytan Professional to środek, który z powodzeniem może być nakładany na lekko wilgotne nawierzchnie. Wytworzone za pomocą preparatu powłoki są silnie związane z podłożem i trwale elastyczne. To sprawia, że w pewnym stopniu niwelują ruchy podłoża i mikropęknięcia. Powstała warstwa hydroizolacyjna jest przy tym odporna na słabe kwasy i zasady. W polskim klimacie, w którym zimą ujemne temperatury przeplatają się z okresami odwilży bardzo ważną cechą jest odporność Abizolu P Tytan Professional na spękania pomrozowe. Stosując Abizol P Tytan Professional inwestorzy unikną zniszczeń podobnych do tych, które po mroźnej zimie powstają na polskich drogach.

Selena
styczeń, 2008

 

 

Tytan Professional: piany do zadań specjalnych

Selena

Minął już czas uniwersalnych produktów do wszystkiego. Ta zasada odnosi się też do artykułów chemii budowlanej. Dlatego Selena, producent pian poliuretanowych Tytan Professional opracowała zaawansowane technicznie receptury pian przeznaczonych do różnorodnych i specjalistycznych zastosowań.

Selena, międzynarodowy producent najszerszej oferty pian na świecie, stworzyła bogaty katalog produktów zawierający piany pistoletowe i wężykowe. Przebojem rynkowym jest najwydajniejsza na rynku Tytan Professional piana pistoletowa 65, znakomita opinią cieszą się piany zimowe, przeznaczone do stosowania przy obniżonych temperaturach. Jednym z najnowszych produktów marki Tytan Professional jest piana ognioodporna o klasie niepalności B1. Uzupełnieniem oferty są produkty komplementarne takie jak czyścik, ściereczki i pistolety.

Pianki poliuretanowe od wielu lat są wykorzystywane w pracach montażowo - izolacyjnych w budownictwie. Mnogość zastosowań powoduje, że używa się ich począwszy od montażu stolarki otworowej przez wypełnianie pustych przestrzeni po bardziej niekonwencjonalne. Na rynku jest bardzo bogata oferta pian poliuretanowych. Dzielą się one na jednokomponentowe (1K), to najpowszechniejsza grupa dostępna w wersji aplikacyjnej wężykowej i pistoletowej, oraz dwukomponentowe (2K) występujące w wersjach, m.in. wężykowych i kartuszowych.

Piany dostępne na rynku różnią się między sobą wydajnością, przyrostem oraz czasem utwardzania. Standardową wydajnością jest około 45 litrów piany z puszki o pojemności 750 ml. Rekordzistką pod tym względem jest bardzo chwalona przez profesjonalnych montażystów piana pistoletowa Tytan Professional 65 charakteryzującą się największą na rynku wydajnością dochodzącą do 65 litrów. Ten produkt pozwala przy pomocy jednej puszki zamontować nawet 8 okien. Specjaliści montujący okna chętnie sięgną również po pianę do PCV Tytan Professional, która nie tylk

 

Więcej informacji na stronie www.matbud.pl
stolbud

Więcej >>


 AKTUALNE PROMOCJE 

-Zaprawa Klejowa ATLAS Klej OK
-Materiały ogrodowe 

...Wiecej >> 

 

 

...Wiecej >>